Благодійний Проект «Тон серця»

проект Тон (1)

В Україні за підтримки Благодійного фонду “Ціна життя”, Ірландського Центру фетальних і неонатальних досліджень м. Корк, за сприяння та фінансової підтримки уряду Канади через Департамент міжнародних зв’язків Канади, під патронатом Асоціації неонатологів України з січня 2018 року розпочав роботу пілотний етап Проекту “Тон Серця”.

Мета Проекту – своєчасне виявлення відхилень функціонального стану та/або вроджених аномалій серцево-судинної системи у дітей в перші 48-72 години життя. Рання діагностика вроджених вад серця проводиться з метою своєчасного спрямування дітей із вродженими вадами серця до спеціалізованих стаціонарів для надання кардіологічної або кардіохірургічної допомоги.

В основі методу є аускультативний скринінг новонароджених після 48 години життя електронним стетоскопом із одночасним записом звуків серця на диктофон. Лікар – неонанатолог, отримавши данні аускультації у вигляді файлу, передає їх на сервер Проекту «Тон серця», використовуючи систему Internet. На сервері проводиться аналіз даних шляхом обробки їх графічної версії з використанням програмного алгоритму. Дітям, у яких буде знайдено аускультативні відхилення, що свідчать за наявність будь-яких структурних аномалій серця, буде проводитися ехокардіографічне дослідження з доплерометрією.

Підписано Договір про співпрацю між Благодійним Фондом «Ціна життя» та МКМУ «Клінічний пологовий будинок №2» м.Чернівців щодо участі у Благодійному Проекті «Тон серця». Пологові стаціонари, які приймають участь у Проекті, забезпечуються електронним стетоскопом, диктофоном, нетбуком та необхідними друкованими матеріалами (інформація про обстеження, добровільна інформована згода на обстеження та інформаційні матеріали для батьків і родичів новонароджених дітей). 04.05.2018 р. керівником Проекту Вікторією Щелевицькою все необхідне обладнання було передане МКМУ «Клінічний пологовий будинок №2» м.Чернівців.

Орієнтовно пілотний етап Проекту буде тривати 6 місяців Заплановано обстеження загалом шести тисяч новонароджених дітей України, які будуть виконуватися на базі шести пологових стаціонарах у м. Києві, Львові, Харкові, Полтаві. Дніпрі та Чернівцях.

Методичний супровід Проекту в родопомчних закладах м. Чернівці здійснюють співробітники профільних кафедр ВДНЗ України. Координатором та науковим консультантом  Проекту у м. Чернівцях є кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини БДМУ. , д.мед.н., професор Годованець Ю.Д.

На основі отриманих результатів в рамках Проекту будуть вироблені та запропоновані рекомендації щодо організації скринінгового обстеження новонароджених на вроджені вади серця у перинатальних центрах та родопомічних закладах України

проект Тон (1)