ІСТОРІЯ  ЗАКЛАДУ

Клінічний пологовий будинок № 2 це спеціалізований медичний заклад на 150 ліжок з жіночою консультацією на 150 відвідувань в зміну, який надає акушерсько-гінекологічну допомогу жіночому населенню Шевченківського району міста Чернівці і виконуючи функції перинатального центру, надає акушерську допомогу мешканцям районів області.  В січні 1988 року пологовий будинок № 2 зданий в експлуатацію, а з березня в його стінах розпочала свою роботу жіноча консультація на чолі з завідувачем –  Григорієм Володимировичем  Коцюбинським. У квітні розпочав свою роботу стаціонар. Становлення установи в перші роки відбувалось під керівництвом головного лікаря  –  Друци Ігора Олексійовича, заступника головного лікаря з медичної частини – Батюкевич Тетяни Іванівни та  головної акушерки –  Копаєвої Тетяни Яківни.

У 1989 році в рамках впровадження новітнього ефективного механізму господарювання  було відкрито відділення на спец коштах на 20 ліжок, яке розпочало надавати платні медичні послуги.

У 1990 році в жіночій консультації розгорнуто ліжка денного перебування хворих з операційною для проведення амбулаторних операцій.

В травні 1991 року керівником закладу призначено Тетяну Іванівну Батюкевич. Вперше в Україні в жіночій консультації відокремлені прийоми гінекологічних хворих та вагітних. Це дало змогу значно покращити якість диспансерного спостереження. Того ж року створено кабінет ультразвукової діагностики. В 1992 році – створено відділення по забору та переливанню крові.

У 1993 році за ініціативою керівництва пологового будинку в закладі створено бактеріологічну лабораторію, організовано бухгалтерію, введена посада заступника головного лікаря з економічних питань.

У 1995 році – на базі лікувального закладу створена  кафедра акушерства та гінекології № 2. Завідувач кафедри  Кравченко Олена Вікторівна.

В 1996 році – створено кабінет функціональної діагностики для визначення стану внутрішньоутробного плоду. В анестезіологічному відділенні вперше в Україні впроваджено метод ізольованої ультрафільтрації при критичних станах в акушерстві. Розпочато будівництво каплиці Різдва Христова, яку освятили в січні 2000 року.

В пологовому будинку ще задовго до впровадження сучасних перинатальних технологій в Україні практикувалося проведення пологів з партнерською підтримкою, підготовка вагітних та сімейних пар до пологів у «Маминій школі». Були створені умови для сумісного перебування матері та дитини, забезпечені покращені умови перебування пацієнтів у всіх відділеннях. Все це дало можливість у 2003 році, в числі перших в Україні, отримати статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», який підтверджується кожні 3 роки. Останнє підтвердження в  травні 2016.

У 2004 році побудовано індивідуальну котельню, що створило умови для цілодобового,  протягом всього  року,  забезпечення установи гарячою водою, що в свою чергу  покращило умови роботи персоналу та перебування пацієнтів

У 2006 році – керівником закладу призначено Заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, доцента, лікаря вищої кваліфікаційної категорії Альберта Вікторовича Куріцина.

Протягом останніх  років в пологовому будинку облаштовано автоматичне включення резерву для безперебійного зовнішнього електропостачання установи (АВР), встановлено кріогенний газифікатор для постійного забезпечення всіх відділень медичним киснем. Створено відділення інтенсивної терапії новонароджених в складі якого облаштовані два сучасних реанімаційних зали на чотири  робочих місця лікарів анестезіологів неонатальної реанімації, що дало можливість виходжувати новонароджених з критично малою масою тіла при народженні (від 500 гр.), створений за сучасними вимогами реанімаційний зал у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії.

Вперше в України створено відділення антенатальної охорони плоду, мета якого зосередити в межах одного структурного підрозділу усього доступного арсеналу засобів для проведення антенатальної оцінки стану плоду, прогнозування перебігу вагітності.

В 2009 році на базі гінекологічного відділення створено блок мінімальноінвазивних   ендоскопічних технологій, що надало можливість сьогодні до 40% оперативних втручань виконувати  лапароскопічним доступом.

Вперше в України створено відділення антенатальної охорони плоду, мета якого зосередити в межах одного структурного підрозділу увесь доступний арсенал засобів для проведення антенатальної оцінки стану плоду, та прогнозування перебігу вагітності.

Майже тридцятирічна багатогранна історія закладу продовжує своє творення. Трудолюбивий, неординарний колектив пологового будинку за всі роки існування в своїх ініціативах і починаннях завжди знаходив розуміння та підтримку муніципальної влади міста, владних структур області, громадськості.

Сповнений сил і натхнення колектив клінічного пологового будинку № 2 м. Чернівці і надалі буде спрямовувати всі свої зусилля та творчий потенціал на покращення репродуктивного здоров’я жінок, сприятиме  підвищенню народжуваності, покращенню психоемоційного стану сім’ї та здоров’ю нації.